Kategorie:

Meble z kolekcji czy osobno – które rozwiązanie będzie korzystniejsze?

Kiedy decydujemy się na odświeżenie starej aranżacji salonu czy sypialni, zwykle cały proces rozpoczynamy od mebli. To one stanowią podstawę wystroju pomieszczenia i nie da się ukryć- z biegiem czasu nieco tracą swoją estetykę i dawny wydźwięk. Ich wymiana na całkiem nowe modele sprawia, że nasze wnętrze zyska przysłowiowe drugie życie. Wiele osób jednak zmaga się z dylematem odnośnie tego, czy decydować się na całe kolekcje mebli, czy być może dobierać je osobno? Które rozwiązanie będzie korzystniejsze?

Kolekcje mebli vs. pojedyncze egzemplarze

Doskonale zdajmy sobie sprawę z tego, że meble poniekąd wyznaczają styl w danym wnętrzu. Tworzą one swoiste ramy, które trzymają w ryzach całą kompozycję. Wobec tego do wyboru mamy kolekcje mebli, a także pojedyncze egzemplarze, które będziemy musieli skomponować już we własnym zakresie. Z punktu widzenia estetyki, to właśnie kolekcje mebli, które można znaleźć w ofercie wielu sklepów jak np.parkmebli.pl, są o wiele lepszym rozwiązaniem. Dlaczego? Otóż każdy mebel z danej kolekcji reprezentuje ten sam styl i takie same elementy wykończenia. Oczywiście nie musimy decydować się na wszystkie elementy z danego zestawu, jednakże będą one tworzyć we wnętrzu harmonijną kompozycję. Z kolei pojedyncze egzemplarze, mogą być nieco problematyczne w ich łączeniu i często nie da się dobrać ich w wymagany, perfekcyjny sposób.

Które rozwiązanie będzie korzystniejsze pod względem ekonomicznym?

Wybierając meble z danej kolekcji nie jesteśmy zobowiązani do zakupu wszystkich, które się w niej znajdują. Co więcej w takim przypadku możemy nie tylko zapewnić sobie wyjątkową estetykę we wnętrzu, ale także i nieco większe oszczędności, nawet jeśli chodzi o dostawę. Zakup mebli pojedynczo, często z różnych miejsc, to nie tylko większe koszty odnośnie samego zakupu, ale także konieczność zapłaty za co najmniej kilka dostaw pod wskazany adres. Finanse mają ogromne znaczenie dla każdego z nas, dokładnie tak samo, jak aranżacje naszych wnętrz. Warto więc to dokładnie przeanalizować.