Kategorie:

Jak dopasować szafę do swojego wnętrza?

Szafy są najważniejszymi elementami ciągu meblowego, jaki znajduje się w naszym wnętrzu. Te praktyczne meble zapewniają nam dodatkową przestrzeń na przechowywanie drobiazgów, tak by nie przyciągały one spojrzeń gości i innych domowników. Z pewnością zdajemy sobie także sprawę z tego, że szafy są maksymalnie zróżnicowane. Oferują one nie tylko inną estetykę, ale często także i pojemność czy konfigurację przegródek. Wobec tego jak dopasować szafę do swojego wnętrza?

Dobór szafy i jej praktyczne aspekty

Pierwszym krokiem, podczas wyboru szafy jest sprecyzowanie swoich własnych potrzeb i oczekiwań. Wspomniane zostało, że parametry szaf są zróżnicowane, co ma za zadanie ułatwić ich odpowiednie dopasowanie. Zauważmy, że w przypadku szaf najważniejsza jest ich pojemność. Zastanówmy się więc, co i ile chcemy w takim meblu przechowywać, a także jakie możliwości przestrzenne oferuje nam dane pomieszczenie. Zbyt duża szafa skutecznie przytłoczy i zaburzy proporcje małego wnętrza, z kolei zbyt mała szafa może całkowicie „zginąć” we wnętrzu o pokaźnych rozmiarach. Dodatkowo zastanówmy się nad takimi aspektami praktycznymi jak chociażby:

  • szafa dwudrzwiowa czy może szafa z drzwiami rozsuwanymi?
  • szafa z dodatkowym szufladkami i pułkami, czy może bez nich?

Odpowiadając na powyższe pytania poznamy wymarzony model szafy dla siebie, a następnie będzie mogli go poszukiwać.

Estetyka i styl szafy, by stworzyć harmonijny układ we wnętrzu

Kiedy poznaliśmy już swoje wymagania odnośnie szafy, warto skupić się również na tym, by dopasować ją idealnie do wnętrza lub do danego ciągu mebli, który już się w nim znajduje. Na szczęście w tym zakresie nie powinniśmy mieć większych problemów. Świetnie wyposażone sklepy meblowe oferują niezwykle zróżnicowany asortyment. Warto odwiedzić stronę: https://www.parkmebli.pl/produkty/meble/szafy/2-137, gdzie znajdziemy najszerszy wybór szaf zarówno pod względem estetyki jak i pojemność. Tam z pewnością znajdziemy model mebla, który spełni nasze największe wymagania.