Kategorie:

Biurko do pokoju młodzieżowego – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Urządzanie pokoju młodzieżowego z pewnością jest dla rodziców ogromnym wyzwaniem. Nastoletnie potrzeby ich dzieci są dość nieoczywiste, a pokój musi być zaaranżowany tak, by poniekąd mógł je wszystkie spełnić. Podstawowym meblem staje się biurko, przy którym nastolatki będą odrabiać lekcje, uczyć się, a także spędzać czas przed komputerem. Jednak na co zwrócić uwagę przy jego wyborze?

Funkcjonalność biurka – czy sprawdzi się ono w pokoju młodzieżowym?

Biurko jest meblem, który z zasady powinien być funkcjonalny. Niemniej jednak na rynku pojawiły się różnorodne wariacje na jego temat. W wersji minimalistycznej, mebel ten składa się jedynie z blatu, co nie jest najlepszym rozwiązaniem do młodzieżowego pokoju. Przy wyborze biurka powinniśmy uwzględnić przede wszystkim ilość szufladek, czy dodatkowych półek, jakie jest ono wstanie nam zaoferować. Absolutnym minimum jest biurko z chociażby jedną szufladą i zamykaną szafką. Tego typu modele dostępne są chociażby na parkmebli.pl. Im więcej „przegródek” i „skrytek” tym lepiej nasze nastoletnie dziecko będzie mogło zapanować nad porządkiem. Wobec tego takie biurko spełni również swoją rolę praktyczną.

Estetyka biurka również ma znaczenie!

Kolejną kwestią, na którą warto zwrócić uwagę przy doborze biurka do pokoju młodzieżowego jest jego estetyka, a poniekąd także i wytrzymałość. Dużą popularnością cieszą się obecnie biurka wykonane z płyt wiórowych, które oklejane są dodatkowo sklejką. Niemniej jednak do pokoju młodzieżowego o wiele lepiej sprawdzi się biurko drewniane np. z drewna dębowego. Dlaczego? Będzie ono o wiele bardziej wytrzymałe, a dodatkowo będzie sobą reprezentować nienaganną estetykę. Z uwagi na zabezpieczenie drewna lakierem, ciężko będzie zarysować blat, czy go uszkodzić. Takie biurko posłuży w młodzieżowym pokoju przez wiele lat, a co więcej, nie zmieni się przez ten okres jego estetyka. Prawdą jest, że biurka drewniane są nieco droższe od innych modeli, jednak na jakości w tym wypadku nie warto oszczędzać. Chodzi przecież o wygodę i komfort naszej nastoletniej pociechy.