Szkoła Podstawowa – Wykłady

Wykłady zostały podzielone na dwa dni. Aby je obejrzeć, przewiń stronę w dół, lub użyj poniższych łączy:
Wykłady w Sobotę
Wykłady w Niedzielę

Wykłady w sobotę, 10 maja

Wykłady o godzinie 10:00
Kolorowa kuchnia młodego chemika, czyli jak zrobić domową tęczę.
Koło: ChKN „Flogiston”, Wydział Chemiczny, Politechnika Warszawska,
Prowadzący: Karolina Jachimczuk, Michał Kukielski
Opis: (kliknij aby rozwinąć)
Wykłady o godzinie 11:00
Dowiesz się, kto rządził na Olimpie.
Koło: KN Studentów Turystyki Krajów Biblijnych, UKSW, Wydział Teologiczny
Prowadzący: Paulina Pabiańczyk
Opis: (kliknij aby rozwinąć)
Odżywiaj się zdrowo i bądź aktywny fizycznie. To jest trendy!
Koło: Studenckie Koło Naukowe „Pedagogiczny Krąg”, AWF
Prowadzący: Dr Jolanta Derbich (opiekun SKN), Wojciech Zieliński, Kaja Momot, Krystian Biłko, Karolina Pakuła, Paulina Sehn, Arika Małecka, Kamil Kłosiński (członkowie Koła Naukowego)
Opis: (kliknij aby rozwinąć)
Wykłady o godzinie 12:00
Indie – niesamowite, wielobarwne i wciąż niepoznane
Koło: KN Indologów „Rasa Mandala”, UW, Orientalistyczny
Prowadzący: Izabela Zakrzewska
Opis: (kliknij aby rozwinąć)
Dlaczego woda się leje a kamień nie?
Koło: ChKN „Flogiston”, Politechnika Warszawska, Wydział Chemiczny
Prowadzący: Andrzej Wiśniewski
Opis: (kliknij aby rozwinąć)
Wykłady o godzinie 13:00
Jeden za wszystkich wszyscy za jednego – czyli jak zbudować drużynę sportową
Koło: KN Psychologii Sportu, UW, Wydział Psychologii
Prowadzący: Dominika Tchórz
Opis: (kliknij aby rozwinąć)
Astronomia - od Wielkiego Wybuchu do supernowych
Koło: KN Fizyków, Politechnika Warszawska, Wydział Fizyki
Prowadzący: Przemysław Dzięgielewski
Opis: (kliknij aby rozwinąć)
Wykłady o godzinie 14:00
Kim są Białorusini?
Koło: Koło Młodych Dyplomatów, Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych, UW
Prowadzący: Bartosz Tesławski
Opis: (kliknij aby rozwinąć)
Kuchnia molekularna
Koło: KNB Herbion, Politechnika Warszawska, Wydział Chemiczny
Prowadzący: Marta Dołęgowska
Opis: (kliknij aby rozwinąć)
Wykłady o godzinie 15:00
Ryby głosu nie mają, jednak co by się stało, gdyby mogły coś powiedzieć?
Koło: Koło Naukowe Ochrony Środowiska (KNOŚ), Politechnika Warszawska, Wydział Inżynierii Środowiska
Prowadzący: Martyna Gąsiorowska
Opis: (kliknij aby rozwinąć)

Wykłady w niedzielę, 11 maja.

Wykłady o godzinie 11:00
Języki indyjskie
Koło: KN Indologów „Rasa Mandala”, UW, Wydział Orientalistyczny
Prowadzący: Kamila Grochocka
Opis: (kliknij aby rozwinąć)
Było sobie serce…
Koło: SKN Kardiologii Dziecięcej IP-CZD, I Wydział Lekarski, WUM
Prowadzący: Zuzanna Powichrowska
Opis: (kliknij aby rozwinąć)
Wykłady o godzinie 12:00
Integracja- razem łatwiej
Koło: Europa Nova, Centrum Europejskie, UW
Prowadzący: Magdalena Bobel, Małgorzata Szlomkowska
Opis: (kliknij aby rozwinąć)
Kręgosłup - 33 małe, ale bardzo ważne kości.
Koło: SKN Klinika Neurochirurgii Szpital Bielanski, II Wydział Lekarski, WUM
Prowadzący: Katarzyna Rondzio
Opis: (kliknij aby rozwinąć)
Wykłady o godzinie 13:00
Przed wyruszeniem w drogę należy zebrać drużynę i sprzęt
Koło: KN Menedżerów Turystyki, Wydział Turystyki i Rekreacji, AWF
Prowadzący: Joanna Waśniewska
Opis: (kliknij aby rozwinąć)
Od Flogistonu po Kamień Filozoficzny
Koło: ChKN „Flogiston”, Politechnika Warszawska, Wydział Chemiczny
Prowadzący: Krzysztof Drążkowski
Opis: (kliknij aby rozwinąć)
Wykłady o godzinie 14:00
Ty też możesz być Sherlockiem – czyli rzecz o odciskach palców
Koło: Vis Maior, Dziennikarstwa i Nauk Politycznych, UW
Prowadzący: Marianna Frydrych, Małgorzata Kudelska, Adam Bogucki
Opis: (kliknij aby rozwinąć)
Skrzydlaci łowcy i zaczarowane kurczaki.
Koło: Aves, Wydział Nauk o Zwierzętach, SGGW
Prowadzący: Iwona Biela
Opis: (kliknij aby rozwinąć)
Wykłady o godzinie 15:00
Śmiech to Zdrowie
Koło: SKN Zdrowia Publicznego sekcja Promocji Zdrowia, Wydział Nauki o Zdrowiu, WUM
Prowadzący: Wioleta Kitowska
Opis: (kliknij aby rozwinąć)