Szkoła średnia – Wykłady

Wykłady zostały podzielone na dwa dni. Aby je obejrzeć, przewiń stronę w dół, lub użyj poniższych łączy:
Wykłady w sobotę
Wykłady w niedzielę

Wykłady w sobotę, 10 maja

Wykłady o godzinie 10:00
Symulacja gry giełdowej – czyli jak zarabiać i nie stracić.
Koło:KN Ekonomistów,Nauk Ekonomicznych, SGGW
Prowadzący: Michał Asman oraz Marta Borkowska
Opis: (kliknij aby rozwinąć)
Napisy filmowe
Koło: Translate It, Wydział Neofilologii, UW
Prowadzący: Marysia Michalunio, Karolina Krajewska
Opis: (kliknij aby rozwinąć)
W krainie czarów elektrofizjologii – przygoda z kardiologią
Koło: SKN przy I Katedrze i Klinice Kardiologii WUM, Wydział I Lekarski, WUM
Prowadzący: Justyna Mączyńska, Łukasz Krawiec
Opis: (kliknij aby rozwinąć)
Wykłady o godzinie 11:00
Hack Your Mind - czyli twój umysł w rękach psychologa
Koło: SKN Progres, Wydział Psychologia, UW
Prowadzący: Łukasz Woroniecki
Opis: (kliknij aby rozwinąć)
Taki mamy klimat

Koło: Koło Naukowe Ochrony Środowiska (KNOŚ), Wydział Inżynierii Środowiska, Politechnika Warszawska
Prowadzący: Martyna Gąsiorowska
Opis: (kliknij aby rozwinąć)
Wykłady o godzinie 12:00
Poznasz prawdę o Euromajdanie
Koło: Koło Młodych Dyplomatów, Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych, UW
Prowadzący: Bartosz Tesławski
Opis: (kliknij aby rozwinąć)
Żywienie a umysł- jak racjonalnie wspomagać się przed egzaminem
Koło: KN Żywieniowców i Dietetykow, SGGW
Prowadzący: Wioleta Siłuch, Aneta Sobczak
Opis: (kliknij aby rozwinąć)
Wykłady o godzinie 13:00
Projekty – nasza przyszła praca
Koło: SKN Zarządzania Projektami, SGH
Prowadzący: Artur Leszko; Marcin Cieśliński
Opis: (kliknij aby rozwinąć)
Niezwykłe działanie zwykłego napoju, czyli właściwości przeciwrodnikowe różnych odmian herbat.
Koło: Free Radicals, Wydział Farmaceutyczny z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej, WUM
Prowadzący: Joanna Tunia
Opis: (kliknij aby rozwinąć)

Wykłady o godzinie 14:00
Nie zostaw głowy w szatni - skoncentruj się na koncentracji!
Koło: KN Psychologii Sportu UW, Wydział Psychologii, UW
Prowadzący: Marta Żukowska
Opis: (kliknij aby rozwinąć)
Krew - co możemy z niej wyczytać.
Koło: SKN Kryminalistyka, Wydział Farmaceutyczny, WUM
Prowadzący: Bartłomiej Sankowski
Opis: (kliknij aby rozwinąć)
Wykłady o godzinie 15:00
Tam gdzie wzrok nie sięga... Czyli o obserwacjach astronomicznych nie tylko teleskopem optycznym.
Koło: KN Astronomów ,Wydział Fizyki, UW
Prowadzący: Aleksandra Hamanowicz
Opis: (kliknij aby rozwinąć)
Mekka, Ganges, Jerozolima- dowiesz się, co je łączy a co dzieli.
Koło: KN Studentów Turystyki Krajów Biblijnych, Wydział Teologiczny, UKSW
Prowadzący: Paulina Pabiańczyk
Opis: (kliknij aby rozwinąć)
Kiedy serce przestaje bić czyli abc resuscytacji krążeniowo oddechowej
Koło: Studium Medycyny Katastrof, Wydział Nauk o Zdrowiu, WUM
Prowadzący: Michał Rumiński
Opis: (kliknij aby rozwinąć)

Wykłady w niedzielę, 11 maja.

Wykłady o godzinie 10:00
Fuzja jądrowa, od powstania gwiazd przez bombę do elektrowni.
Koło: KN Astronomów, Wydział Fizyki, UW
Prowadzący: Filip Zarzyński
Opis: (kliknij aby rozwinąć)
Czynne prawo wyborcze - jedno z najważniejszych praw i obowiązków obywatela.
Koło: Europa Nova, Centrum Europejskie, UW
Prowadzący: Dominik Wudarczyk, Bartkek Fraszka
Opis: (kliknij aby rozwinąć)
Krew prawdę Ci powie – czyli analiza śladów krwawych
Koło: Vis Maior, Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych, UW
Prowadzący: Marianna Frydrych, Małgorzata Kudelska, Adam Bogucki
Opis: (kliknij aby rozwinąć)
Wykłady o godzinie 11:00
„Feedback – o spotkaniu turysty z tubylcami mowa”
Koło: KN Menedżerów Turystyki, Wydział Turystyki i Rekreacji, AWF
Prowadzący: Joanna Waśniewska
Opis: (kliknij aby rozwinąć)
Bezpieczne przesyłanie informacji
Koło: Koło Naukowe Informatyków „StuKoLi”, Wydział Zastosowań Informatyki i Matematyki, SGGW
Prowadzący: Janusz Jaworski
Opis: (kliknij aby rozwinąć)
Wykłady o godzinie 12:00
Gra piwna, jako przykład wyzwań czekających na przedsiębiorcę.
Koło: KN Przedsiębiorczości, Wydział Zarządzania, UW
Prowadzący: Mateusz Kabut
Opis: (kliknij aby rozwinąć)
Czy chiński strażak w średnim wieku przeżyłby katastrofę Titanica?
Koło: KN Fizyków, Wydział Fizyki, PW
Prowadzący: Patryk Stupka
Opis: (kliknij aby rozwinąć)
Wykłady o godzinie 13:00
Mity kosmogoniczne z różnych zakątków świata
Koło: Religioznawcze KN TEMENOS, Wydział Orientalistyczny, UW
Prowadzący: Krzysztof Gutowski
Opis: (kliknij aby rozwinąć)
„Dopalacze – prawdy i mity”
Koło: SKN Kardiologii Dziecięcej IP-CZD, Wydział I Wydział Lekarski, WUM
Prowadzący: Zuzanna Powichrowska
Opis: (kliknij aby rozwinąć)
Wykłady o godzinie 14:00
Izotopy w medycynie
Koło: KN Fizyków, Wydział Fizyki, PW
Prowadzący: Dariusz Aksamit
Opis: (kliknij aby rozwinąć)
Safebook
Koło: KN Forum Prawa Publicznego, Wydział Prawa i Administracji, UKSW
Prowadzący: Katarzyna Witosławska
Opis: (kliknij aby rozwinąć)
„Poznaj skład swojego ciała – ile masz wody, mięśni, tłuszczu?”
Koło: KN Żywieniowców i Dietetykow, SGGW
Prowadzący: Marek Janiszewski, Katarzyna Gołębiowska
Opis: (kliknij aby rozwinąć)
Wykłady o godzinie 15:00
Aves znaczy ptaki.
Koło: Aves, Wydział Nauk o Zwierzętach, SGGW
Prowadzący: Marlena Koźlińska
Opis: (kliknij aby rozwinąć)
Popularne diety oczami dietetyka
Koło: SKN Żywienia Klinicznego, Wydział Nauki o Zdrowiu, WUM
Prowadzący: Katarzyna Grabarczyk, Barbara Witkowicz
Opis: (kliknij aby rozwinąć)
Instrukcja obsługi noworodka
Koło: SKN Neonatologiczne, Wydział Lekarski, WUM
Prowadzący: Paula Piskorek
Opis: (kliknij aby rozwinąć)